Rusza kapitalny remont biblioteki

Rozpoczyna się remont Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka. W dniu 20 marca dyrektorka biblioteki Iwona Kowaleska, w obecności prezydenta miasta, podpisała umowę z wykonawcą, a […]

Rozpoczyna się remont Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.

W dniu 20 marca dyrektorka biblioteki Iwona Kowaleska, w obecności prezydenta miasta, podpisała umowę z wykonawcą, a dzień później przekazany został plac budowy. Wykonawcą remontu jest skarżyska firma EXPOL – BIS, która wygrała postępowanie przetargowe. Remont wykonany zostanie z dofinansowaniem, przyznanym w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Biblioteka przejdzie kapitalny remont, począwszy od termomodernizacji, poprzez wymianę instalacji, remont kotłowni wraz z wymianą pieca, po przebudowę pomieszczeń wewnątrz budynku.

Powstanie duża sala konferencyjna  mieszcząca 150 osób. Przebudowana także będzie klatka schodowa oraz łazienka by była przystosowana do osób niepełnosprawnych.

W czasie remontu – przez większą jego część – biblioteka będzie czynna dla czytelników. Chwilowe utrudnienia w dostępie do księgozbiorów wynagrodzi jednak nowy wygląd biblioteki.

Remont budynku potrwa od 25 marca do końca września bieżącego roku, a uroczyste otwarcie biblioteki zaplanowane jest na październik.