Wierzcie w Mikołaja

 6 grudnia 2018r. Oddział dziecięcy w Filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej zorganizował spotkanie z okazji Mikołajek  – „Wierzcie w Mikołaja”. W imprezie uczestniczyły dzieci z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej […]

 6 grudnia 2018r. Oddział dziecięcy w Filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej zorganizował spotkanie z okazji Mikołajek  – „Wierzcie w Mikołaja”.
W imprezie uczestniczyły dzieci z klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1, które wysłuchały opowiadania pt. „Świąteczne przygotowania” autorstwa Ewy Okras. Następnie opowiedziały o listach jakie napisały do Św. Mikołaja i o swoich wymarzonych prezentach. Z zainteresowaniem obejrzały książki dla najmłodszych o tematyce świątecznej, które przygotowały dla nich panie bibliotekarki.
Podczas imprezy odbył się  mini- konkurs  Czytaj i zbieraj uśmiechy , a jego uczestnikom wręczono mikołajkowe upominki. Powodzeniem cieszyły się także kalambury, quizy i zgaduj-zgadule.

Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek. Dziękujemy opiekunom uczniów – pani Zosi i pani Małgosi za propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku szkolnym oraz za przyjazne kontakty z dziecięcą biblioteką publiczną.