You are currently viewing Sezamkowy Zakątek – Czytam sobie z kotylionem

Sezamkowy Zakątek – Czytam sobie z kotylionem

Podczas cyklicznych spotkań literacko-plastycznych w Oddziale dziecięcym Filii nr 2  przy ulicy Sezamkowej czytano dzieciom m.in. książeczki z serii z kotylionem, wydane z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dnia 13 grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 13  zwiedziły pokonkursową wystawę plastyczną „Złóż życzenia Polsce”, rozwiązywały zagadki literackie, uczestniczyli w zabawach. Uczniowie poznawali nowości czytelnicze biblioteki zapoznając się z księgozbiorem.
Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań było: ”Nie ma grania, bez czytania” mające na celu przypomnienie o czytaniu dzieciom przez 20 minut dziennie, codziennie. Uczestnicy zajęć mieli okazję skorzystać z Czytelni Internetowej, gdzie grali w gry edukacyjne, rysowali w programie Paint, wyszukiwali interesujących informacji, czy też słuchali piosenek na YouTube.