Złóż życzenia Polsce – rozstrzygnięcie konkursu

W ramach jubileuszowych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości w oddziałach dziecięcych filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w październiku ogłoszono konkurs literacko-plastyczny pt. „Złóż życzenia Polsce z okazji 100 lat […]

W ramach jubileuszowych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości w oddziałach dziecięcych filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w październiku ogłoszono konkurs literacko-plastyczny pt. „Złóż życzenia Polsce z okazji 100 lat niepodległości”. Konkurs adresowany był do młodzieży z klas IV – VIII szkół podstawowych, której zadaniem było zaprojektowanie kartki o charakterze okolicznościowym oraz ułożenie życzeń  dla Polski.
Konkurs miał na celu rozbudzenie w uczniach zainteresowań historią naszej ojczyzny, wzmocnienie postaw patriotycznych oraz pobudzenie wyobraźni artystycznej i kreatywności.

13 listopada 2018 r. w Bibliotece na ul. Towarowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. W konkursie uczestniczyła młodzież ze skarżyskich szkół podstawowych nr 3, 5, 7, 13. W czasie spotkania autorzy prac odczytali życzenia jakie zamieścili na wykonanych przez siebie pracach.
Laureaci konkursu – poniżej przedstawieni w porządku alfabetycznym – otrzymali dyplomy oraz nagrody.

1. Wiktoria Bińczyk – SP 13
  2. Anna Dąbrowska – SP 13
  3. Mateusz Iciek – SP 5
  4. Maja Jonko – SP 3
  5. Mateusz Kasprzyk – SP 13
  6. Nikola Rogala – SP 13
  7. Zuzanna Skuza – SP 7
  8. Amelia Stobiecka – SP 13
  9. Maria Walczak – SP 13

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.