You are currently viewing Poznajemy bibliotekę

Poznajemy bibliotekę

11 października 2018 r. w Oddziale dziecięcym Filii nr 1 przy ul. Towarowej odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Poznajemy bibliotekę”, w której uczestniczyli uczniowie kl. 2 ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym oraz ich wychowawca. Zajęcia miały na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci oraz poznanie innej biblioteki niż szkolna. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania z publicznej biblioteki dziecięcej oraz poznali znaczenie słów: biblioteka, czytelnia, książka, pisarz, czytelnik. Pani bibliotekarka zaprezentowała książki ciekawie i pięknie wydane, które są zgromadzone w bibliotece, zachęcając uczniów do czytania i poszanowania książek.
Dzieci miały okazję przekonać się, że BIBLIOTEKA to królestwo książek oraz miejsce gdzie można się również bawić. Wspólnie wykonaliśmy „Mapę Pamięci”. Uczniowie obiecali odwiedzać bibliotekę i czytać książki.