You are currently viewing Skarżyski pociąg do czytania – Bezpieczny przejazd!

Skarżyski pociąg do czytania – Bezpieczny przejazd!

13 i 20 września 2018 roku w Oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej odbyły się dwa spotkania dzieci z Przedszkola nr 10 oraz z Przedszkola nr 6 z panią, która jest koordynatorem regionalnym kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W trakcie zajęć mali uczestnicy spotkań otrzymali gadżety i książeczki Kolejowa przygoda Piotrusia , obejrzały filmiki edukacyjne. Dzieci dowiedziały się również jak postępować podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznały znaki i nabyły wiedzę dotyczącą tego,  czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Poznały  także co trzeba robić podczas przejeżdżania przez przejazdy kolejowe i jak ważna jest ostrożność dorosłych w tym momencie.

Podczas zajęć dzieci również zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami wypożyczania książek, wysłuchały opowieści o Kici Koci w pociągu autorstwa Anity Głowińskiej czytanej przez bibliotekarza. Zajęcia były urozmaicone zabawami ruchowymi.