You are currently viewing XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Czytanie łączy

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – Czytanie łączy

8 czerwca 2018 r. w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy” odbyły się spotkania w Szkole Podstawowej nr 3 dla klas I-III. Bibliotekarz p. Ewa Stojecka z Filii nr 4 (ul. Sportowa) czytała dzieciom wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.

Podczas spotkań dzieci rozwiązywały zagadki, za dobre rozwiązania otrzymały zakładki do książek i cukierki. Dodatkowo podczas tych zajęć uczniowie poznali zasady wypożyczania książek w bibliotece publicznej, dowiedzieli się dlaczego należy szanować książki i na jaki okres można je wypożyczać. Spotkania upłynęły w miłej i ciepłej atmosferze.