You are currently viewing Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej

Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej

W czwartek, 14 czerwca br. w siedzibie Biblioteki przy ul. Towarowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu czytelniczego „Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej”.
Organizatorem 9 edycji konkursu, trwającego od 08.01.2018 r. do 31.05.2018 r. była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej. Konkurs realizowano w oddziałach dziecięcych naszych filii na terenie miasta: F.1 przy ul. Towarowej, F.2 przy ul. Sezamkowej, F.3 przy ul. Słowackiego i F.4 przy ul. Sportowej.
Zgodnie z Regulaminem, uczestnikami konkursu mogły być dzieci i młodzież do lat 15, którzy zostali przypisani do trzech kategorii wiekowych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było systematyczne wypożyczanie i czytanie książek, przy czym każdy uczestnik konkursu mógł wypożyczyć do 5 książek jednorazowo.
Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwali bibliotekarze, którzy kontrolowali ilość wypożyczonych książek oraz sprawdzali znajomość ich treści, dodatkowe punkty można było zdobyć za przyprowadzenie nowego, aktywnego czytelnika.

Podczas finału 9 edycji konkursu najlepszym czytelnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczali wiceprezydent miasta p. Krzysztof Myszka oraz dyrektor Biblioteki p. Iwona Kowaleska.
A oto laureaci konkursu Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej – IX edycja 2018

Kategoria wiekowa 0-7 lat

1. Marika Jabłucka – 3 lata (100 wypożyczeń)
2. Adam Fąfara – 5 lat (98 wypożyczeń)