You are currently viewing Plan imprez – maj 2018

Plan imprez – maj 2018

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8 – 15 maja)

oraz Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maj)

XV edycja pod hasłem: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA!

„Polskie biblioteki cyfrowe” – spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, przedstawiające biblioteki cyfrowe w Polsce, to jak funkcjonują i jak z nich korzystać. Zgodnie z hasłem: (Do)wolność czytania! wskażemy jak może wyglądać nieskrępowane przepisami i nakazami, wolne czytanie oraz jaki może być nieograniczony dostęp do książki (tradycyjnej, elektronicznej tzw. e-booków czy audiobooków).
8 – 15 maja, Czytelnia w Filii nr 1 (ul. Towarowa)

„Poznajemy bibliotekę” – lekcje biblioteczne i zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków promujące książkę i bibliotekę oraz pasowania na „rycerza książki”
8 – 15 maja, Oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa)

„Czytam sobie” – lekcje biblioteczne przeznaczone dla uczniów klas młodszych ze szkół podstawowych odwiedzających bibliotekę publiczną po raz pierwszy, mające na celu promocję książki i czytania.
8 – 15 maja, Oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

„Katalog komputerowy – jak korzystać?” – lekcje biblioteczne oraz ćwiczenia praktyczne dot. wyszukiwania pozycji w katalogu biblioteki, zdalny dostęp katalogów oraz bibliotek cyfrowych np. Cyfrowa Biblioteka Narodowa POLONA (www.bn.org.pl/zasoby-cyfrowe-i-linki POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i największa tego typu biblioteka w Polsce. BN udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji – zdigitalizowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii). Lekcje przeznaczone dla uczniów klas V – VI ze szkół podstawowych.
8 – 15 maja, Czytelnia w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

Spotkanie autorskie z pisarką – Karoliną Wilczyńską

10 maja godz. 12:00 , Filia nr 1 – ul. Towarowa.

UWAGA:

„Jaki znak Twój? – Orzeł Biały!” – rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 maja o godzinie 16:00
Biblioteka, ul. Towarowa 20.

Wystawa
Bajkowy świat” – wystawa upamiętniająca francuskiego bajkopisarza Charles’a Perrault’a  (315 rocznica śmierci i 390 rocz. urodzin)
Maj, ul. Sezamkowa 23