You are currently viewing Podaj łapkę misiu – Czytamy dzieciom

Podaj łapkę misiu – Czytamy dzieciom

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula

Dnia 24 i 27 listopada w Oddziale dziecięcym filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej odbyła się Impreza biblioteczna dla najmłodszych czytelników w związku z przypadającym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia. W spotkaniach uczestniczyły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 16 i z Publicznego Przedszkola nr 6 z nauczycielami p. Alicją Mazur, p. Danutą Jaszewską, p. Małgorzatą Koperek. Przedszkolakom przybyłym z pluszaczkami do biblioteki towarzyszyły zabawy ze śpiewem, misiowa gimnastyka, konkursy i zabawy ruchowo-naśladowcze. Po wysłuchaniu wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia” obiecały szanować zabawki. Maluchy prezentowały przyniesione misie opowiadając ciekawostki, ich pochodzenie i wygląd. Poznały też książkowe misie z bibliotecznej półki. Impreza w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zakończyła się degustacją miniowych cukierków.