You are currently viewing Uśmiechnięta biblioteka

Uśmiechnięta biblioteka

Dnia 24 i 27 października niezwykli goście – uczniowie klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 13 odwiedzili Oddział dziecięcy biblioteki przy ulicy Sezamkowej. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, opowiadały o swoich zainteresowaniach a niektórzy z nich będący czytelnikami biblioteki wypożyczyli wybrane książki do domu.

Z inicjatywy wychowawców promujących czytelnictwo p. Elżbiety Słoki i p. Stelli Rusinek, mali czytelnicy wcześniej zapisali się do biblioteki przychodząc z rodzicami. Uczniowie obiecywali czytać książki 20 minut dziennie codziennie. Podczas czytania przez bibliotekarza książki z serii Samochodzik Franek – Moja Książka w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczniowie dowiedzieli się jak powstała książka.
W drugiej części lekcji z rozrywką wszystkim uczestnikom zabawy nie brakło słodyczy i uśmiechu podczas zabawy w Koło fortuny .