You are currently viewing Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat a głośne czytanie rozwija inteligencję, pomaga dzieciom poznać świat.

Dnia 6 i 7 listopada w bibliotece przy ul. Sezamkowej dzieci z Przedszkola Nr 16 pod opieką pani Alicji Mazur świętowały Bajkowy Dzień. Przedszkolacy przepięknie przebrani w przeróżne postacie z bajek przybili do Bajkowej Krainy. Dzieci uczciły w ten sposób Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony 5 listopada. Grupa „Smerfy” miała okazję przypomnieć sobie Myszkę Miki, Kubusia Puchatka, Bolka i Lolka i wiele innych znanych z książek ulubieńców. Mini – teatr dzieci w przedstawianiu bajki p t. „ Kopciuszek czytanej przez bibliotekarza zachęcał do kreatywnej zabawy.

Święto Postaci z Bajek zainspirowało również uczniów pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 13 . Uczniowie przybyli z wychowawcą p. Jolantą Midurą, wybierali ulubione bajkowe postacie, rozwiązywali zagadki literackie i sami tworzyli bajki.

no images were found