You are currently viewing Każde dziecko prawo ma… – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Każde dziecko prawo ma… – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dlatego listopadowe dni były okazją do rozmowy, z najbardziej zainteresowanymi – Dziećmi o Prawach jakie mają dzieci na całym świecie, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia.
„Każde dziecko prawo ma…” to zajęcia edukacyjne, które odbyły się w bibliotece przy ul. Towarowej. Uczestniczyli w nich uczniowie z kl. III SP 8 z wychowawcą p. Katarzyną Chwiećko. Blisko 100 lat temu Janusz Korczak powiedział: „Nie ma dzieci, są ludzie”. Wybitny pedagog, lekarz i pisarz całe swoje życie poświęcił dzieciom. Mimo, że już nie żyje prawa dzieci nad jakimi pracował pozostały. Bibliotekarz czytając fragmenty książki Beaty Ostrowickiej pt.”Jest taka historia, opowieść o Januszu Korczaku” przedstawił dzieciom postać wybitnego pedagoga.

Uczniowie zapoznali się z wybranymi prawami dziecka, wykonali drzewko zaufania, które obrazowało jak wiele w ich otoczeniu jest osób im przyjaznych i życzliwych, do których mogą zwrócić się o pomoc. Wszystkim dziękujemy za spotkanie.

no images were found