You are currently viewing Czytanie książek to najlepsza zabawa… – rozstrzygnięcie konkursu.

Czytanie książek to najlepsza zabawa… – rozstrzygnięcie konkursu.

Czytanie książek to najlepsza zabawa…”

12 maja w Oddziale dziecięcym F. 2 przy ulicy Sezamkowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący czytanie. Konkurs plastyczny organizowany był we współpracy z SBP, a przeznaczony dla uczniów skarżyskich szkół podstawowych ( klasy: III, IV, V). Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu pt. „Czytanie książek to najlepsza zabawa”. Dziękujemy również opiekunom dzieci ze szkól podstawowych nr 2, 3, 8, i 13 biorących udział w konkursie, a także dziękujemy jury za wyłonienie laureatów, których nagrodzono.

Zwycięzcy konkursu:

I m – Amelia Podlewska kl. V SP13
I m – Piotr Werens kl. IV SP2
II m – Amelia Jankowska kl. V SP3
III m – Klaudia Wilczyńska kl. IV SP8
III m – Maria Syposz kl. IV SP 2

Ponadto Wyróżnienia i Dyplomy otrzymali: Patrycja Bracha, Oliwia Dudek, Gabriela Nowak, Anna Syposz, Igor Synowiec, Michał Sochacki, Amelia Sieczka, Oliwia Chołojczyk, Paulina Baranowska oraz Kinga Gawęda.

Warto przytoczyć niektóre hasła proponowane przez dzieci zachęcające do czytania książek:

• Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła! ( Wisłwa Szymborska)
  • Czytanie książek jest cool!
  • Czytanie górą!
  • Czytanie mądra rzecz!
  • Czytanie nie gryzie!
  • Czytanie wciąga!
  • Czytasz wygrywasz!
  • Czytanie jest magiczne!
  • Czytanie to nie tylko bajki!
  • Czytanie jest kluczem do wiedzy!
  • Czytanie książek to super zabawa!
  • Czytanie książek, to najlepsza zabawa!
  • Książki uczą zabawiają i w dobry humor nas wprowadzają!
  • Książka to wehikuł czasu, czytając książkę możesz być wszędzie!
  • Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni!
  • Książki nic nie zastąpi!
  • Tylko buraki nie czytają!
  • Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece
  • Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze
  • Bądź wyjątkowy, czytaj książki!

Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy, która znajduje się na holu biblioteki przy ulicy Sezamkowej 23.