You are currently viewing Biblioteka. Oczywiście! – XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka. Oczywiście! – XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8 – 15 maja)
oraz Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja)
pod hasłem:
Biblioteka? Oczywiście!

„Super znawca bajek” – zagadki, rebusy, ilustracje do ulubionej bajki – zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.
8 – 12 maja, Filii nr 4 (ul. Sportowa)

„Poznajemy świat wokół nas – biblioteka” – lekcje biblioteczne i zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków promujące książkę i bibliotekę, prezentacja multimedialna przedstawiająca działalność kulturalną biblioteki dziecięcej oraz pasowania na „rycerza książki”
8 – 12 maja, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa)

„Przystanek książka” – lekcje biblioteczne w ramach edukacji czytelniczej i medialnej dla uczniów klas I – III ze szkół podstawowych promujące książkę i bibliotekę (działalność i zasady korzystania z niej) oraz symboliczny cukierek dla nowych czytelników.
8 – 12 maja, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

„Katalog – rodzaje i zasady korzystania” – lekcje biblioteczne oraz ćwiczenia praktyczne dot. wyszukiwania pozycji w katalogu komputerowym biblioteki przeznaczone dla uczniów klas V – VI ze szkół podstawowych.
8 – 12 maja, Czytelnia w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

„Żywe kroniki – powrót do przeszłości” –  Z okazji zbliżającego się jubileuszu 70-lecia biblioteki publicznej planowane jest spotkanie wspomnieniowe  czytelników i przyjaciół biblioteki.
12 maja, godz. 16:00 Czytelnia w Filii nr 1 (ul. Towarowa)