You are currently viewing Tydzień Kultury Języka Polskiego

Tydzień Kultury Języka Polskiego

Jak wszyscy wiemy język polski do najłatwiejszych nie należy. Czyha w nim wiele pułapek ortograficznych i językowych. Popełnianie takich błędów zdarza się chyba wszystkim. Tydzień Kultury Języka Polskiego był znakomitym czasem na zorganizowanie spotkania w Bibliotece przy ul. Towarowej, które miało na celu propagowanie poprawnej pisowni i pielęgnowanie piękna języka polskiego. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy VI Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z opiekunem p. Joanną Plucner. Młodzież rozwiązywała zagadki językowe, tłumaczyła znaczenie słów rzadko używanych tj. domator, koneser, antrakt itp. oraz poprawnie zapisywała rymowanki, w których występowały homonimy – wyrazy, które brzmią identycznie, ale różnią się pisownią i znaczeniem. Niektóre z nich to: kot i kod, mieć i miedź, wiesz i wież, Bug i buk.
Kończąc spotkanie w bibliotece młodzież zwiedziła izbę pamięci honorowego obywatela miasta i patrona biblioteki ks. prof. W. Sedlaka.

no images were found