You are currently viewing W Plastusiowie – zajęcia dla dzieci inspirowane twórczością Marii Kownackiej

W Plastusiowie – zajęcia dla dzieci inspirowane twórczością Marii Kownackiej

W oddziale dla dzieci Biblioteki przy ul. Towarowej odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci inspirowane twórczością Marii Kownackiej. Tym razem w spotkaniach, które odbyły się 14 i 20 marca 2017 r. uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5. Na spotkaniach bibliotekarz przeczytał dzieciom krótkie wspomnienie Marii Kownackiej „Jak powstał PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” oraz wybrane przygody malutkiego ludzika z plasteliny Plastusia. Nie zabrakło prób pisania piórami i stalówkami przy użyciu atramentu. A na kleksiki z kałamarza nie pomogło ani gumka-myszka, anie bibuła, która piła atrament, piła i sama się uczerniła. Dzieciom i opiekunom dziękujemy za udział w zajęciach.