You are currently viewing EkoPaka – aluminium

EkoPaka – aluminium

W oddziale dla dzieci PiMBP przy ul. Towarowej realizowany jest kolejny, już czwarty temat EkoPaki, tym razem tematem przewodnim jest ALUMINIUM. Przypomnijmy: Biblioteka nasza uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacji ekologicznej „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”.

„EkoPaka” to program organizowany przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań S.A., kierowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, który w radosny i nowoczesny sposób tłumaczy najmłodszym, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

Pierwsze spotkanie dotyczące aluminium, którym rozpoczęliśmy cykl zajęć dla młodych ekologów odbyło się 14 marca 2017 r., a uczestniczyły w nim dzieci z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 5 z wychowawcą p. Anetą Ozan.
W paczce, która dotarła do naszej biblioteki od organizatora jest wiele przedmiotów, dzięki którym w ciekawy i obrazowy sposób można przekazać dzieciom tak trudny temat jakim jest proces wydobycia boksytu aż do powstania gotowych aluminiowych przedmiotów. Na dzisiejszych zajęciach pierwszaki dowiedziały się czym jest aluminium, jakie jest jego zastosowanie oraz że warto segregować odpady. Aluminium pozyskane z segregacji odpadów może być przetwarzane w nieskończoność, dzięki czemu zaoszczędzimy surowiec naturalny, który jest nieodnawialny. Oprócz nauki był czas na zabawę. Dzieci wykonały piękny „aluminiowy pociąg”.

no images were found