You are currently viewing Dzień dobry, kocurku – Czytamy dzieciom

Dzień dobry, kocurku – Czytamy dzieciom

Dnia 17. 02. i 27 .02 z okazji Światowego Dnia Kota bibliotekę przy ulicy Sezamkowej odwiedziła grupa Kubusie p. Alicji Mazur z Przedszkola nr 16 oraz grupa Słoneczka Przedszkola nr 6 z p. Danutą Jaszewską. Maluchy uczestniczyły w imprezie czytelniczej pt. Dzień dobry, kocurku… Przedszkolacy przybyli w kocim przebraniu ze swoimi ulubieńcami, przywitali się po kociemu i uczestniczyli w zabawach;

Dzień z życia kota, odgadywali kocie zgadywanki, tworzyli kocie rymowanki, nie zabrakło też kocich czytanek.

Kocią biblioteczkę” w kolejnych dniach ( 22.02 i 27.02) odwiedziła również klasa IIb i klasa IIIa. ze Szkoły Podstawowej nr 13 Uczniowie klas młodszych poznali sekrety świata zwierząt, dowiadując się np. Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Przepięknie czytali teksty uczestnicząc w kocim konkursie czytania.

Dziękujemy wychowawcom klas p Urszuli Miernik i p. Agnieszce Nowek za rozwijanie zainteresowań uczniów książką.