Aluminium czyli EkoPaka w Bibliotece

Aluminium czyli EkoPaka w Bibliotece W Bibliotece przy ul. Towarowej od 14 marca 2017 roku trwa cykl spotkań ekologicznych EkoPaka  – zamykamy obieg surowców, tym razem tematem przewodnim jest ALUMINIUM. […]

Aluminium czyli EkoPaka w Bibliotece

W Bibliotece przy ul. Towarowej od 14 marca 2017 roku trwa cykl spotkań ekologicznych EkoPaka  – zamykamy obieg surowców, tym razem tematem przewodnim jest ALUMINIUM. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest aluminium, jakie jest jego zastosowanie oraz że warto segregować odpady. Aluminium pozyskane z segregacji odpadów może być przetwarzane w nieskończoność, dzięki czemu zaoszczędzimy surowiec naturalny, którego zasoby są nieodnawialne.

Oprócz nauki był czas na zabawę i eksperymenty. W paczce, która dotarła do naszej biblioteki od organizatora jest wiele materiałów edukacyjnych i artykułów plastycznych, które dostarczyły dzieciom wiele zabawy. W czasie zajęć powstawały aluminiowe: roboty, miasta, maszyny, instrumenty muzyczne, koleje. Dzieci chętnie kolorowały megakolorowanki „Aluminiowe miasteczko” i „Aluminiowy labirynt” oraz uczestniczyły w wielu zabawach zręcznościowych.

Do tej pory w zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas: II SP 8 z opiekunem p. Jolantą Pelowską, I- III SP w Lipowym Polu Skarbowym z opiekunami p. Ewą Cedro, Pauliną Rokicką i Iloną Erbel, I-III SP 9 z opiekunem p. Beatą Półtorak i Ilona Bieszczad, II SP 8 z opiekunem p. Katarzyną Chwiećko, II SP 8 z opiekunem p. Katarzyną Madejską, III SP 7 z opiekunami p. Edytą Kwiecień i Anną Lubomirską, I SP 5 z opiekunem p. Urszulą Dąbrowa. Dzieciom i opiekunom dziękujemy za udział w zajęciach.

15 marca - dzieci z kl II SP 8 z opiekunem p. Jolantą Pelowską.
16 marca - dzieci z SP z Lipowego Pola Skarbowego z opiekunami p. Ewa Cedro, Pauliną Rokicką i Iloną Erbel.
17 marca - dzieci z SP 9 z klas I-III z opiekunem p. Beatą Półtorak i Ilona Bieszczad.
20 marca - dzieci z klasy II Sp 8 z opiekunem p. Katarzyną Chwiećko.
21 marca - dzieci z kl. II SP 8 z opiekunem p. Katarzyną Madejską.
22 marca - dzieci z kl. III SP 7 z opiekunami p. Edytą Kwiecień i Anną Lubomirską.
24 marca - dzieci z kl. I SP 5 z opiekunem p. Urszulą Dąbrowa.