You are currently viewing Plan imprez: marzec 2017

Plan imprez: marzec 2017

W Plastusiowie” – zajęcia dla dzieci mające na celu zapoznanie najmłodszych z książkami Marii Kownackiej (35 rocz. śmierci pisarki), a w szczególności z losami małego ludzika z plasteliny.
09.03.2017 r., Oddz. dziecięcy Filii nr 1 – ul. Towarowa

Czytanie książek to najlepsza zabawa…” – konkurs plastyczny na plakat promujący czytanie. Konkurs dla dzieci w wieku 9 – 12 lat organizowany we współpracy z SBP.
Ogłoszenie 12 marca, rozwiązanie i wręczenie nagród 12 maja, a w czerwcu przewidziana jest wystawa nagrodzonych prac.
12.03.2017 – ogłoszenie konkursu, oddz. dziec. Filii nr 2 – ul. Sezamkowa.

EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. Tym razem motywem przewodnim jest ALUMINIUM. W związku z czym zapraszamy dzieci z klas I – III wraz z  wychowawcami na ekologiczne zajęcia edukacyjno-zabawowe poświęcone aluminium.
13 – 31 marca 2017 r., Oddz. dziecięcy Filii nr 1 – ul. Towarowa

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie z grupą osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.
20 marca 2017 r. , godz. 16:00,  Filia nr 1 – ul. Towarowa

Matka Boska Częstochowska w sztuce” – prezentacja oraz wykład z okazji 300 rocznicy koronacji obrazu na Jasnej Górze. Spotkanie przygotowane we współpracy z PTH o/Skarżysko-Kamienna.
Marzec, Czytelnia w Filii nr 1 – ul. Towarowa

Wystawy w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa):

Tylko wierność ludziom, czyni z nas człowieka…” – wystawa prezentująca sylwetkę wybitnego Polaka – Tadeusza Kościuszki (pod auspicjami UNESCO rok 2017 jest obchodzony jako Rok Tadeusza Kościuszki).
Marzec, filia nr 2 – ul. Sezamkowa