You are currently viewing Najlepszy Czytelnik biblioteki dziecięcej – KONKURS

Najlepszy Czytelnik biblioteki dziecięcej – KONKURS

„Najlepszy Czytelnik biblioteki dziecięcej”
(VIII edycja)

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na najlepszego czytelnika biblioteki dziecięcej.

1. Konkurs będzie trwał od 23.01.2017 do 31.05.2017 r. Realizowany będzie w oddziałach dziecięcych filii nr 1 przy ul. Towarowej 20, filii nr 2 przy ul. Sezamkowej 23, filii nr 3 – ul. Słowackiego 25 i filii nr 4 – ul. Sportowej 30.

2. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież do lat 15, którzy zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
I. kategoria – do 7 lat
II. kategoria – 8 – 12 lat
III. kategoria – 13 – 15 lat

3. Warunki uczestnictwa w konkursie:
systematyczne wypożyczanie i czytanie książek z literatury pięknej i popularnonaukowej,
wielokrotne wypożyczanie i czytanie tego samego tytułu książki nie będzie podlegało punktacji,
każdy uczestnik konkursu może wypożyczyć do 5 książek jednorazowo.

4. Nie mogą brać udziału w konkursie laureaci z wcześniejszej edycji konkursu (w danej kategorii).

5. Bibliotekarze będą rejestrować i kontrolować ilość wypożyczonych książek oraz losowo sprawdzać znajomość ich treści.

6. Przy wyborze laureatów brane pod uwagę będą:
największa liczba przeczytanych książek w czasie trwania konkursu tj. do 31 maja 2017 r.
umiejętność zachęcania innych do ich czytania. Mile widziane ilustracje lub recenzje do najciekawszych książek.

7. Specjalnie nagradzani będą czytelnicy, którzy przyprowadzą do biblioteki nowych, aktywnych czytelników.

8. Uroczyste spotkanie z najlepszymi czytelnikami i wręczenie nagród odbędzie się 22 czerwca 2017 roku.