You are currently viewing Imprezy cykliczne w 2017

Imprezy cykliczne w 2017

Imprezy cykliczne organizowane w ciągu roku:

1. „Sezamkowy zakątek– cykl spotkań literacko-plastycznych tematycznie związanych z porą roku, rocznicami i świętami okolicznościowymi. Zabawy literackie oraz pouczające i inspirujące zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów i technik.
Raz w miesiącu, piątek, g. 16.00 , oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

2. „Minutka z bajką” – zajęcia dla przedszkolaków, odbywają się w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.. W czasie spotkań bibliotekarz odwiedza maluchy w przedszkolu i czyta im krótkie bajeczki, opowiadanka oraz rymowanki. Zajęcia urozmaicane są zagadkami, piosenką i wspólną zabawą.
Raz w kwartale, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

3. „Poznajemy świat z Nelą” – zajęcia edukacyjne dla dzieci inspirowane książkami podróżniczymi z serii „Nela mała reporterka”. Na zajęciach takich dzieci poznają odległe krainy, tajemnice świata przyrody i piękne zjawiska przyrodnicze.
Raz w kwartale, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa)

4. „Czytanie jest cool” – zajęcia z zakresu edukacji – angielski w bibliotece. Dwujęzyczne spotkania z książką dla przedszkolaków, podczas których czytane będą krótkie bajeczki i wierszyki (niektóre po angielsku). Zajęcia metodą Helen Dorn prowadzić będzie p. Anna Piglo ze Szkoły Języka Angielskiego w Skarżysku-Kamiennej.
Raz w kwartale, piątek g. 10.00, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

5. Dyskusyjny Klub Książki – spotkania sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.
Spotkania raz w miesiącu, moderator w Filii nr 1 (ul. Towarowa)

6. „Opowieści Sowy” – głośne czytanie przez bibliotekarza, bajkowe łamigłówki i zgaduj zgadule.
Pierwsza środa miesiąca g. 15.00, Filia nr 4 (ul. Sportowa)