You are currently viewing Niezwykłe przygody Mikołaja

Niezwykłe przygody Mikołaja

Dnia 9, 12,15, grudnia bibliotekę przy ul. Sezamkowej odwiedzili uczniowie klasy drugiej D, B i C wraz z opiekunami p. Anną Detką , p. Anną Półtorak, p. Anną Domańską oraz p. Zofią Szmidt. Dzieci uczestniczyły w Imprezie w związku z Dniem Św. Mikołaja. W tym dniu obdarowujemy się prezentami, aby przypomnieć, że każdy z nas ma coś, czym może obdarować inną osobę.

Uczniowie poznali, że w bibliotece oprócz czytania książek, przy mikołajkowych piosenkach można się świetnie bawić. Uczestniczyli w zabawach: zręcznościowych i naśladowczych; Echo, Łańcuch skojarzeń, Wybuchowy prezent, Portret Mikołaja. Sami tworzyli historię o zimie, Mikołaju i świętach…, układając opowiadanie.

Podczas czytanych fragmentów z książek dowiedzieli się, skąd się wziął zwyczaj dawania prezentów, poznały tradycje i symbole świątecznego drzewka np, Anioły – mają opiekować się domem, cukierki, pierniczki i czekoladowe figurki – gwarantują szczęście dla domu, ., natomiast czerwone ozdoby na choince w kształcie serca – mają przyciągać płomienną miłość. Radosne spotkanie przy choince zakończyło się słodkim poczęstunkiem.