You are currently viewing Skarbczyk legend – rozwiązanie konkursu plastycznego

Skarbczyk legend – rozwiązanie konkursu plastycznego

Dnia 1 czerwca 2016 r. w oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego „Skarbczyk legend”. Konkurs na ilustrację wybranej legendy polskiej był zorganizowany z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

Wpłynęło 74 prace plastyczne na papierze oraz 2 prace przestrzenne – niestety nie brane pod uwagę jury, gdyż nie były zgodne z regulaminem konkursu. Prace na konkurs wpłynęły z sześciu szkół podstawowych: SP 1 – 4 prace, SP 2 – 16 prac, SP 5 – 11 prac, SP 8 – 16 prac, SP 13 – 17 prac, Szk. Pryw. – 10 prac i spośród nich wyłoniono laureatów.

Dwa równorzędne 1 miejsca przypadły dla:

Julii Darul za pracę „Legenda o stopce królowej Jadwigi” i Patrycji Darul za pracę Legenda o syrence”

dwa równorzędne 2 miejsca przypadły:

Amelii Marczewskiej za pracę „Syrenka warszawska” i Dominiki Wrony za pracę „Legenda o Złotej kaczce”

dwa równorzędne 3 miejsca zajęły: Helena Majcherska za pracę „Legenda o pielgrzymie świętokrzyskim” i Amelia Baćko za pracę „Wars i Sawa”.

Ponadto przyznano 8 wyróżnień, które otrzymali:

Maja MISIAK, Maciej LISOWSKI, Karolina STANISZEWSKA, Roksana BARSZCZ, Ludwika POŁEĆ, Wiktoria RURARZ, Zuzanna KWINTAL oraz Ewa KRASKA.

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowało koło skarżyskie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w Oddziale dziecięcym.