You are currently viewing Plan imprez – maj 2016 – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Plan imprez – maj 2016 – Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8 – 15 maja)
oraz Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja)

Spotkanie autorskieMagdaleną Kubasiewicz – mieszkanką Skarżyska-Kamiennej, autorką opowiadań „Ślepa uliczka”, „Dotknąć nieba”, „Echa zza lustra” oraz powieści „Spalić wiedźmę”.
Organizatorzy: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Gimnazjum nr 2
9 maja 2016 r, godz. 12:00, Filia nr 1 (ul. Towarowa)

„Koduj z nami”warsztaty z kodowania w języku Scratch dla uczniów szkoły podstawowej.
10 maja, godz. 9.00, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa)

Poznaj bibliotekę dziecięcą – Biblioteka od A do Z”  – zajęcia edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej promujące książkę i bibliotekę (poznanie biblioteki i jej zbiorów oraz zdobywanie i sprawdzenie umiejętności informacyjnych).
10 maja, godz. 12.00, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa)

Z bajkowej chatki” – zagadki, rebusy, ilustracje do ulubionej bajki dla uczniów klas I – V ze szkoły podstawowej nr 3
9 – 13 maja, Filii nr 4 (ul. Sportowa)

Tajemnicza wizyta…” – lekcje biblioteczne w ramach edukacji czytelniczej i medialnej dla uczniów klas I – III ze szkół podstawowych promujące książkę i bibliotekę, jej działalność i zasady korzystania.
9 – 14 maja, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

Współczesne źródła informacji – wydawnictwa informacyjne” oraz „Czasopisma – rodzaje i ich budowa” – lekcje biblioteczne dla uczniów klas IV – VI ze szkół podstawowych.
9 – 14 maja, Czytelnia w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)

Pozostałe imprezy:

Konkurs „Recenzja książki sensacyjnej” – konkurs czytelniczy na recenzję książki sensacyjnej (od 1 do 30 maja 2016 r.). Rozstrzygnięcie konkursu na recenzję 6 czerwca 2016.
Wypożyczalnia dla dorosłych, współpraca: Skarżyskie koło SBP
1 – 30 maja 2016 r., Filia nr 1 (ul. Towarowa 20)
Do pobrania: [download id=”29340″]

Spotkanie autorskieWojciechem Jagielskim – publicystą i dziennikarzem, korespondentem wojennym i autorem książek zaliczanych do literatury faktu. Spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, finansowane ze środków Instytutu Książki.
Współpraca z WBP Kielce.
17 maja godz. 12.00, Filia nr 1 – (ul. Towarowa)

Dyskusyjny Klub Książki –spotkanie z grupą osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.
30 maja godz. 16.00, Filia nr 1 (ul. Towarowa)

WYSTAWY:

Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski” – wystawa ukazująca początki państwa polskiego oraz rolę jaką odegrała dynastia pierwszych Piastów.
Sejm RP ustanowił rok 2016 rokiem jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski.
11 maja – 10 czerwca 2016 r., Filia nr 2 (ul. Sezamkowa)