You are currently viewing Plan imprez – kwiecień 2016

Plan imprez – kwiecień 2016

„Antyfonarz Miechowski. Zawartość i historia liturgii”–  wykład na temat iluminowanych ksiąg liturgicznych wraz ze spotkaniem historyczno-edukacyjnym, poświęcony 1050 rocznicy Chrztu Polski, wydarzenie przygotowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym o/Skarżysko-Kamienna.
4 kwietnia, godz. 10.30, Czytelnia w Filii nr 1 – ul. Towarowa 20

„Skarbczyk legend” – konkurs plastyczny na ilustrację do wybranej legendy polskiej, przeznaczony dla dzieci z klas I – III . Konkurs tematycznie związany z historią Polski.
Ogłoszenie konkursu: 4 kwietnia 2016,
Rozwiązanie w Dzień Dziecka: 1 czerwca 2016, Oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23)

Dyskusyjny Klub Książki –spotkanie z grupą osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.
4 kwietnia – 16:00, Filia nr 1 – ul. Towarowa 20

25 kwietnia 2016 r. – Ogłoszenie konkursu „Recenzja książki sensacyjnej” – konkurs czytelniczy na recenzję książki sensacyjnej (od 1 do 30 maja 2016 r.).
Rozstrzygnięcie konkursu na recenzję 6 czerwca 2016
Wypożyczalnia dla dorosłych, Filia nr 1 (ul. Towarowa 20) współpraca: Skarżyskie koło SBP

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – spotkanie dzieci z regionalnym autorem książek p. Ireneuszem Kulińskim. Spotkanie będzie wzbogacone o zajęcia plastyczne – tworzenie przez dzieci ilustracji do wierszy autora.
27 kwietnia 2016, godz. 10.30, Czytelnia/oddz. dziecięcy Filii nr 1 (ul. Towarowa 20)

Wystawa w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa):

„Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski” – wystawa ukazująca początki państwa polskiego oraz rolę jaką odegrała dynastia pierwszych Piastów.
Sejm RP ustanowił rok 2016 rokiem jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski.
Kwiecień – maj, filia nr 2, ul. Sezamkowa 23