You are currently viewing Multiatrakcje w bibliotece

Multiatrakcje w bibliotece

Dnia 15 marca Bibliotekę na ul. Sezamkowej 23 odwiedzili niezwykli goście: przedszkolaki i uczniowie klasy I i II z Lipowego Pola Skarbowego, którzy przybyli pod opieką p. Małgorzaty Pączek i p. Pauliny Rokickiej. Głównym celem spotkania było propagowanie głośnego czytania i rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz Multi-atrakcje, czyli zajęcia z programowania w języku Scratch.

Milusińscy mięli okazję zwiedzić bibliotekę, zapoznać się z zasadami jej korzystania oraz poznać „Życzenia Książki” i wysłuchać legendy nawiązującej do Chrztu Polski. Dzieci brały udział w zabawach uczących abstrakcyjnego i logicznego myślenia oraz wzbogacających czynne słownictwo nie zabrakło też zabaw ruchowych.

no images were found

Uczniowie z klas I i II wzięli udział w ciekawych zajęciach z programowania w języku Scratch. Podczas spotkania dzieci w przystępny sposób poznały podstawy Scratcha i już po chwili, były w stanie samodzielnie przygotować własny projekt pt. Akwarium. Zajęcia prowadzone były przez Panią Adriannę Moryś-Fornal i Pana Przemysława Kosińskiego.

no images were found

Dodatkową atrakcją było wykorzystanie płytki programistycznej „MaKey MaKey” i pokazania dzieciom jak wygląda współpraca takiego urządzenia z prostymi programami napisanym we Scratch’u. Niespodzianką była możliwość „zagrania” na owocach.