Książka bardzo podobała się klubowiczkom. Szczególną uwagę zwrócono na piękny język i poetyckość, urzekła też magia i baśniowość. Czytelniczki stwierdziły, że bardzo chciałyby mieć tę pozycję w domu i często do niej sięgać.
„Piękny język. Czytając wydawało mi się, że autor jest dojrzałym starszym człowiekiem a nie trzydziestolatkiem. Magia w opisach przyrody i życia wiejskiego mi nie odpowiadała”
„Piękna poetycka powieść, czas który się zatrzymał, odkrywanie samego siebie”Druga omawiana pozycja to zapiski Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Wojnę spłodził szatan”, gdzie poetka dzień po dniu opisuje pobyt na emigracji i walkę z chorobą.
Klubowiczki z zaciekawieniem przeczytały swoisty pamiętnik Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, dowiadując się wielu ciekawych faktów z jej życia. W tej pięknie wydanej książce zamieszczono wiele fotografii co uczyniło ją jeszcze bardziej atrakcyjną.Wybrane opinie dotyczące książki:
„Książka jest wspaniałym dokumentem dotyczącym losów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w okresie II wojny światowej.Mnóstwo zdjęć wzbogaca piękne wydanie”
„Miłość, mężczyźni, rodzina, choroba,. Emigracja, smutek, brak pieniędzy”
„Losy niezwykłej kobiety, która do końca pozostała damą”
Kolejna omawiana książka to „Biała Maria” Hanny Krall, książka o wszystkim tym co ludzie uczynili ludziom w czasie II wojny światowej. Pozycja wstrząsająca, wymagająca uwagi i poruszająca trudne tematy , dlatego też nie wszyscy ją przeczytali.
Wybrane opinie dotyczące książki:
„Smutne losy ludzi w czasie wojny”
„Trudna i wstrząsająca”
„Książka jest obrazem trudnej sytuacji ludzi w czasie II wojny światowej i okresie powojennym”
Ostatnia z omawianych książek to „Władca równin” Javiera Yanes’a, jest to ciekawa saga rodziny Mancia. Curro Mencia – młody hiszpański dziennikarz dowiaduje się, że dom jego dzieciństwa ma zostać wystawiony na sprzedaż. Dom to nie tylko mury, to przede wszystkim historia jego przodków, którą postanawia poznać. W Paryżu, gdzie jedzie ze swą ukochaną, odnajduje dawnego przyjaciela dziadka. To on pomaga młodym dotrzeć do miejsc i sekretów życia dziadka Hamisha, którego fascynujące losy wiążą się z Afryką.
Książka ciekawa, godna uwagi. Przyciągają przygody i afrykański klimat, trochę zniechęca objętość.
Wybrane opinie dotyczące książki:
„Książka w bardzo ciekawy sposób opisuje dzieje trzech pokoleń w pierwszej połowie XX wieku. Ciekawa charakterystyka postaci, panoramiczne przedstawienie życia ludzi w Afryce, w Kenii. Dostarcza wielu walorów poznawczych”
„Powieść pełna przygód, nie można się od niej oderwać”
„Długa, dla mnie nudna powieś o miłości, rodzinie, Afryce