You are currently viewing Akademia krasnoludków: przedszkolak w bibliotece

Akademia krasnoludków: przedszkolak w bibliotece

W dniach od 16 do 22 października 2015 r. w oddziale dziecięcym biblioteki przy ulicy Sezamkowej 23 odbyły się zajęcia z przedszkolakami pt. „Akademia krasnoludków”. Spotkania inspirowane były twórczością Marii Konopnickiej, autorki książki „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Z okazji 105 rocznicy śmierci pisarki zorganizowano w bibliotece wystawę poświęconą Konopnickiej (więcej informacji pod tym linkiem), którą dzieci również mogły zobaczyć.

Bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 7 pod opieką p. Lucyny Kuśmierczyk oraz maluchy z Przedszkola BabyWorld wraz z opiekunami. Grupa „Sówki” przybyła pod opieką p. Mileny Ciach, „Pszczółki” – p. Milena Pisarek, „Żabki” – p. Karolina Orzechowska oraz Ilona Winiarska, „Słoneczka” – p. Kinga Szklarska, „Misie i Tygryski” – p. Małgorzata Chrzanowska, Iwona Matysek i Anna Spółczyńska. Czekamy jeszcze na odwiedziny trzylatków – grupa „Motylki”.

„Akademia krasnoludków” to tzw. lekcje z rozrywką – zabawa z książką i piosenką będą realizowane do końca miesiąca. Serdecznie zapraszamy na nie również uczniów młodszych klas szkół podstawowych.