tydzień czytania

Tydzień czytania: Poranek z bajką – czytamy dzieciom i bawimy się…

Choć XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom oficjalnie już dobiegł końca, oddział dziecięcy przy ulicy Sezamkowej wciąż realizuje założenia akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dnia 8 i 9 czerwca bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Planeta Dziecka” (grupy: Ważki, Biedronki, Pszczółki i Motylki).

Podczas zajęć dzieci poznały Życzenia Książki i Regulamin Czytania oraz wspólnie z bibliotekarzem wybrały się w podróż na „Wyspę baśni”. Bawiły się przy wierszach Juliana Tuwima, m.in. „Słoń Trąbalski” czytanych przez opiekunów, panią Katarzynę Doniec i Małgorzatę Niewczas. Rozwiązywały zagadki Sowy Mądrej Głowy, słuchały piosenek o książce i wyruszyły w podróż lokomotywą po bibliotece.