tydzień czytania

Tydzień czytania: A B C – lepiej dobrze, a nie źle

XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w roku 2015 obchodzony jest pod hasłem: ”Cała Polska czyta w bibliotekach” – w jego ramach oddział dziecięcy Filii nr 2 zorganizował cykl spotkań i wycieczek do biblioteki dzieci ze skarżyskich przedszkoli i szkół.

Dnia 2 czerwca 2015 r. bibliotekę przy ulicy Sezamkowej 23 odwiedziły dzieci z klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 13. Zajęcia edukacyjne miały na celu przybliżyć twórczość ks. Jana Twardowskiego (100 rocznica urodzin), autora m.in. książki dla dzieci pt. „Nie tylko wrona chodzi zdziwiona”.

Podczas spotkania dzieciom czytały: logopeda Marta Łękawska, nauczycielka Elżbieta Słoka i Siostra Donancja, która zapoznała dzieci z książką pt. „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem” Joanny Krzyżanek. Następnie wszyscy zwiedzili wystawę poświęconą polskiemu papieżowi zorganizowaną w związku przypadającym Rokiem św. Jana Pawła II.

Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze. Dzieci uczestniczyły w zabawach logopedycznych, wykonując ćwiczenia rozwijające percepcję słuchową i ćwiczenia oddechowe. Pod wpływem tekstu „Oświadczyny” dzieci wzięły udział w zabawie pod tym samym tytułem.