You are currently viewing Rozwiązanie konkursu „Parada Postaci”
konkurs plastyczny

Rozwiązanie konkursu „Parada Postaci”

25 czerwca 2015 r. w Bibliotece Publicznej przy ulicy Sezamkowej 23 odbyło się uroczyste rozwiązanie konkursu pt. „Parada postaci”. Był to konkurs plastyczny polegający na wykonaniu ilustracji do ulubionego utworu Jana Brzechwy.

Do konkursu zgłosiło się ok. 70 osób. Wpłynęły 54 prace, w tym prace indywidualne i zbiorowe. Wzięli w nim udział uczniowie I, II i III klas szkół podstawowych nr 1, 5, 8, 13 oraz Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej. Komisja, której jednym z członków był zaproszony artysta plastyk – pan Maciej Postupalski, nagrodziła 2 prace oraz wyróżniła 20 ilustracji, przyznając dzieciom dyplomy i słodycze.

Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie ilustracje wykonane do wierszy Jana Brzechwy pt. „Zoo” i „Zapałka”. Pierwszą z prac wykonały uczennice klasy II „a” Szkoły Podstawowej nr 1 – Iga Garbacz, Natalia Młynarczyk i Patrycja Jesionek. Drugą nagrodzoną pracę („Zapałka”) wykonał Wojciech Niziołek, uczeń klasy I „a” Szkoły Podstawowej nr 5.

Najwięcej ilustracji wykonano do wiersza „Na straganie”. Podczas uroczystości okazało się, że dzieci są nie tylko dobrymi rysownikami, ale również aktorami. Udowodniły to przedstawiając ten wiersz w formie pantomimy za pomocą rekwizytów.

Pokonkursowa wystawa prac odbędzie się w drugiej połowie lipca na holu biblioteki przy ulicy Sezamkowej, na którą serdecznie zapraszamy.