You are currently viewing Cała Polska Czyta w Bibliotekach

Cała Polska Czyta w Bibliotekach

2 czerwca w oddziale dziecięcym przy ul. Towarowej odbyło się spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, które w tym roku obchodzimy pod hasłem „Cała Polska Czyta w Bibliotekach”. Jest to 14 edycja tej wyjątkowej akcji. Czytanie na głos jest fascynującym przeżyciem zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
W tym roku zaprosiliśmy do czytania dzieciom z klasy II Szkoły Podstawowej nr 8 – samorządowców i młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego. Dzieciom towarzyszyła wychowawczyni pani Donata Czerwińska.
Wolontariuszki, które czytały i urozmaicały dzieciom czas zabawami i piosenkami to: Monika Dudek, Izabela Nowek, Martyna Piętak.
Samorządowców reprezentował pan prezydent Krzysztof Myszka, który czytał fragmenty książki Ewy Nowak pt.” Skorpion i koń Dziąsło.

no images were found