You are currently viewing Tydzień bibliotek: Znani i lubiani odwiedzili bibliotekę

Tydzień bibliotek: Znani i lubiani odwiedzili bibliotekę

11 maja w PiMBP przy ul. Towarowej 20 z okazji Tygodnia Bibliotek rozpoczął się cykl multimedialnych spotkań edukacyjnych mających na celu przybliżyć historię bibliotek w Skarżysku – Kamiennej.
W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie z gimnazjum nr 3 im. Antoniego Hedy – „Szarego” wraz z opiekunami panią Dorota Dwojak i panią Zofią Szmidt. Historię skarżyskiej książnicy przybliżył pracownik biblioteki.
Oprócz samej historii młodzieży w ciekawy i atrakcyjny sposób zaprezentowano pisarzy, petów i  publicystów, którzy na przestrzeni lat odwiedzili bibliotekę, między innymi gościliśmy : Czesława Janczarskiego, Halinę Snopkiewicz, Joannę Chmielewską, Tadeusza Różewicza, Andrzeja Sapkowskiego, Izabelę Sowę, Monikę Szwaję, Wojciecha Kurczoka i Olgę Rudnicką. W prezentacji multimedialnej młodzież mogła zobaczyć fragmenty zekranizowanych powieści, bajek z lat 60-tych i 70-tych, rozmów i wywiadów ze znanymi osobami, które miały i mają wkład w rozwój naszej kultury.

W drugim spotkaniu – 12 maja wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika z opiekunem panią Małgorzatą Stefańską.

Z kolei – 13 maja przybyli uczniowie: I-go Liceum im. Juliusza Słowackiego z wychowawcą panem Tadeuszem Wojewodą i III-go Liceum im. Stanisława Staszica z panem Arkadiuszem Boguckim.

Natomiast 15 maja mieliśmy przyjemność gościć uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku-Kościelnym z wychowawcami. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz filmu oraz stylizacja biblioteki na lata 70-te i 80-te.

20 maja uczestniczyli w spotkaniu uczniowie Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych wraz z opiekunami paniami Agatą Kusztal, Elżbietą Serek, oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica z nauczycielem panem Piotrem Kardysiem.

no images were found

21 maja również odwiedzili nas uczniowie III L.O.wraz z wychowawczyniami paniami Katarzyną Barańską i Beatą Jajkowską