You are currently viewing Tydzień Bibliotek: Na wyspach Bergamutach

Tydzień Bibliotek: Na wyspach Bergamutach

W piątek 15 maja 2015 r. bibliotekę przy ulicy Sezamkowej 23 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 6, które przybyły pod opieką pani Danuty Jaszewskiej i Grażyny Sochackiej-Hryciuk. Maluszki wzięły udział w zajęciach literackich z elementami dramy, inspirowanych twórczością Jana Brzechwy.

Spotkanie rozpoczęło się od zabaw ruchowych pobudzających wyobraźnię. Następnie dzieci wysłuchały wiersza „Na wyspach Bergamutach” i po krótkiej pogadance wyruszyły w podróż w poszukiwaniu tajemniczej wyspy i ukrytego na niej skarbu. Puszczając wodzę fantazji mali czytelnicy płynęli statkiem przez Ocean Niespokojny, przedzierali się przez Wiszącą dżunglę, w której buszował dziki dzik i dotarli do wnętrza wulkanu, gdzie czekał na nie groźny smok.
Na pamiątkę spotkania i w nagrodę za udział w wyprawie dzieci otrzymały słodkie bursztyny i odznaki „Odważnego Czytacza”.