Jego klienci to w większości zamożni ludzie, reprezentujący niejednokrotnie elitę finansową i kulturalną.
Jest to książka o samotności, miłości, zdradzie, o żądzy bogactwa i władzy.
Ta pozycja poruszyła i to bardzo uczestników spotkania. Tylko jednej osobie książka się nie podobała i nie skończyła jej czytać.
Pozostałe osoby uznały ją za bardzo dobrą i wysoko oceniły, zaznaczając, że jeszcze w życiu takiej książki nie czytali.
Stwierdzono, że jest to książka, którą trzeba przeczytać, a powinni po nią sięgnąć wszyscy – zarówno ludzie dojrzali (rodzice) jak i ci młodsi, bo może być dla nich przestrogą.
Zwrócono też uwagę na język powieści, który jest brutalny i wulgarny ale przez to książka staje się autentyczna.
Wybrane opinie dotyczące książki :
„Fascynująca książka o życiu młodych ludzi przyjeżdżających do wielkiego miasta. Zagubienie, samotność , odwracanie od korzeni….Pęd do Warszawy, a może to być każde duże miasto.
Język brutalny ale pasujący do treści.
Polecam rodzicom, którzy wysyłają młodzież na studia do wielkiego miasta. Czyta się świetnie, szybka akcja”
„Niesamowita książka, bardzo realistycznie ukazuje mroczną rzeczywistość Warszawy …narkotyki, dilerowanie. Przerażająca a jednocześnie prawdziwa.
„Współczesna rzeczywistość ukazana w książce przeraża wulgarnością i zniechęca do czytania. Szkoda, że tak zdolny autor marnuje swój talent. Dla kogo ta książka? Komu jest potrzebna?”
Druga omawiana książka to: „Cytrynowy stolik” Juliana Barnes’a. Jest to zbiór opowiadań a ich bohaterowie to ludzie dojrzali, którzy starzeją się – albo z goryczą, albo z rezygnacją, albo stawiają wiekowi gniewny opór. Realia ich życia są różne, od dziewiętnastowiecznej Szwecji i Rosji do współczesnego „fryzjera” na londyńskim przedmieściu, gdzie bohater podczas kolejnych wizyt rozmyśla nad swoim życiem. Postacie Barnesa wiedzą, że ich czas dobiega końca, i tym silniejsze stają się ich namiętności i tęsknoty…
Opowiadania Barens’a przypadły do gustu klubowiczom, nie wybrano, tego które być może było najlepsze. Każde opowiadanie charakteryzuje się wnikliwością oraz dobrą analizą zachowań.
Wybrane opinie dotyczące książki:
„Motywem książki jest przemijanie. Piękny język. Ważna kwestia – sens istnienia, uczucia, czułości.”
„Opowiadania o utraconej młodości, o utraconej miłości, o utraconych obietnicach – świadczą o dojrzałości pisarza”
„Cytrynowy stolik – to miejsce, gdzie spotykają się starsi panowie i rozmawiają o śmierci…Cytryna to symbol śmierci”
„Książka pełna refleksji o przemijaniu”
Trzecia książka to „Audrey Hepburn”, której autorem jest Sean Hepburn Ferrer – syn gwiazdy.
Jest to opowieść o dziewczynce i jej stanowczej matce, która uczyła ja, jak być uczciwą i cenić ciężką pracę. Opowieść o dziewczynce, która przeżyła II wojnę światową i na zawsze zapamiętała, czym jest nędza, głód i cierpienie. Opowieść o dziewczynce, która nie bała się pracować i osiągnęła w życiu niezwykłą sławę. Opowieść o wielkiej gwieździe, która nie dostrzegała własnego blasku. Opowieść o żonie, która dwukrotnie nie zaznała szczęścia w małżeństwie, bo ciągle cierpiała po odejściu ojca. Ciepła wspomnieniowa opowieść o wspaniałej aktorce, gwieździe światowego kina i niestudzonej działaczce UNICEF na rzecz biednych i pokrzywdzonych. Wsławionej m.in. rolami w filmach śniadanie u Tiffany ego, Rzymskie wakacje, Szarada, Doczekać zmroku, My fair Lady, Sabrina, Miłość po południu.
Była to dodatkowa pozycja i nie wszyscy ją czytali a ci co po nią sięgnęli stwierdzili, że zawiera dużo informacji o aktorce, można dowiedzieć się o niej wielu ciekawych rzeczy. Zwrócono uwagę na bardzo dużą ilość fotografii, co sprawia, że książka jest bardziej interesująca.