You are currently viewing Wakacje w bibliotece – podsumowanie akcji.

Wakacje w bibliotece – podsumowanie akcji.

Kończą się wakacje a wraz z nimi dobiegają końca wakacyjne zajęcia zorganizowane dla dzieci w bibliotece.

Inspiracją wakacyjnych spotkań były legendy polskich miast. Dzieci brały udział w zabawach edukacyjnych: „Poznaj Polskę przez legendę” oraz „Podróż bez biletu” gdzie czytane były legendy dotyczące miast Polski, urozmaicone zabawami i zagadkami tematycznie nawiązującymi do poznanej legendy.

Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w konkursach plastycznych tj. „Barwy letniej łąki”, „Warszawska Syrenka” czy „Smok Wawelski”. Najmłodszym dzieciom szczególnie spodobały się zajęcia „Dziecięce fantazje”, na których wykonywały ozdoby z papieru i nie tylko. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali także rodzice dzieci.

Barwy letniej łąki:

Dziecięce fantazje: