Spotkanie z pasjami: Autostopem przez świat bohaterka spotkania: Teresa Bancewicz

• Post category:Wydarzenia

plakat

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Teresą Bancewicz. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, 26 czerwca godzina 11:00, ul. Towarowa 20.

Teresa Bancewicz jest osobą, o której z całą pewnością można powiedzieć, że pomysłowości i odwagi jej nie brakuje. Pani Teresa jest plastykiem. Całe swoje zawodowe życie poświęciła pracy artystycznej. Wraz z mężem prowadziła pracownię plastyczną, sprzedając swoje prace oraz ucząc innych, jak wykorzystywać techniki plastyczne do tworzenia wyjątkowych prac, wyrażających
nas samych.

Będąc już na emeryturze zdecydowała się realizować swoje największe marzenie – podróże w najodleglejsze zakątki Ziemi. Przez wiele lat obowiązki domowe, praca oraz ograniczenia związane z wyjazdami zagranicznymi nakładane przez Państwo powodowały, że plany o dalekich podróżach zawsze schodziły na drugi plan. Po przejsciu na emeryturę zdecydowała, że nie ma już więcej wymówek i ruszyła w drogę. Oczywiście skromna emerytura nie pozwalała jej zwiedzać świata poprzez wykupowanie wycieczek z biur podróży. Postanowiła więc że weźmie sprawy w swoje ręce. Wykorzystując doświadczenia zebrane przez lata, swoje umiejętności plastyczne oraz dodając do nich odwagę do realizowania swoich planów, udowodniła, że nie ma żadnych ograniczeń. Sama często powtarza, że ani wiek ani pieniądze nie powinny powstrzywać nas przed sięganiem po swoje marzenia.

Blog prowadzony przez panią Teresę Bancewicz (w tworzeniu bloga pomaga Miejska Biblioteka w Bolesławcu):

Na stronie można znaleźć wiele ciekawych relacji oraz zdjęć z podróży pani Teresy Bancewicz, ale także prace plastyczne wykonywane przez Panią Teresę oraz jej przyjaciół.

Wywiad z Panią Teresą zamieszczony na portalu na:temat