Plan imprez – maj 2014

„Zakładka do książki” – konkurs plastyczny (dowolna technika) dla dzieci z klas 0 – IV Szkół Podstawowych
Maj, Filia nr 4
Osoba odpowiedzialna: Ewa Stojecka

Megamatma – matematyka w bibliotece – interaktywny kurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów.
Każda środa i piątek, godz. 15:00, filia nr 2 – ul. Towarowa 20
Osoba odpowiedzialna: Anna Czajkowska

Bezpłatny kurs języka niemieckiego dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Każda środa o godzinie 17:00, Oddz. dziec – Filia nr 2 – ul. Towarowa 20,
Wszystkich chętnych serdecznie zapaszmy.

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką
7 maja 2014 godz. 17.00 , filia nr 1 – ul. Sokola 38
Współorganizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna Kielce i Dyskusyjny Klub Książki

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8 – 15 maj) i Dzień Bibliotekarza i Bibliotek (8 maj)
pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”

Spotkanie z pasjami: w zdrowym ciele zdrowy duch – spotkanie z Urszulą Szczurek
8 maja 2014, godz. 11:00, filia nr 1 – ul. Towarowa 20
Projekt Fundacji Orange

„Książki pełne blasku” – lekcje biblioteczne w ramach edukacji czytelniczej i medialnej dla uczniów klas II i III szkół podstawowych promujące książkę i bibliotekę (zasady korzystania
i działalność) , 8 – 15 maj, oddz. dziec. Filii nr 1
Osoby odpowiedzialne: Barbara Rogozińska, Adriana Moryś

„Wydawnictwa informacyjne” – lekcje biblioteczne dla uczniów klas V i VI ze szkół podstawowych , 8 – 15 maj, Czytelnia w filii nr 1 – ul. Sokola 38
Osoby odpowiedzialne: Agnieszka Kołodziej, Ewa Stojecka

„Książki mają swoją magię i czar” – lekcje biblioteczne i zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków promujące książkę i bibliotekę. Uczniowie klas I zostaną uroczyście pasowani na czytelnika.
8 – 15 maj, oddz. dziec. filii nr 2 – ul. Towarowa 20
Osoba odpowiedzialna: Anna Czajkowska

„Akademia Malucha” – spotkanie polegające na nauce przez zabawę. Dla najmłodszych czytelników ulubione bajki, baśnie i wierszyki czytać będą dorośli – Klub Czytających Rodziców.
16 maja, godz. 17.00, oddz. dziec. filii nr 1 – ul. Sokola 38
Osoba odpowiedzialna: Barbara Rogozińska

21 maja, godz. 16:00, filia nr 1 – ul Sokola 38
Moderator: Agnieszka Kołodziej

„Franklinowe popołudnia” – zajęcia czytelniczo-plastyczne, podczas których czytane będą przygody żółwika opisane w cyklu książeczek o Franklinie. Na zajęciach wykonywane będą również prace plastyczne oraz prowadzone zabawy ruchowe dla dzieci.
23 maja 2014 r, godz. 16:00, oddz. dziec. filii nr 2 – ul. Towarowa 20

Wystawy
„Od papirusa do bibliobusa” – dzieje książki na przestrzeni wieków – Maj – ul. Sokola 38
„Perły wydawnicze w zbiorach skarżyskiej biblioteki” – Maj – ul. Sokola 38