You are currently viewing Elfy kontra krasnoludy – w poszukiwaniu ukrytego skarbu

Elfy kontra krasnoludy – w poszukiwaniu ukrytego skarbu

25 marca przypada międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Oddziale dziecięcym przy ulicy Sokolej 38 zorganizowano cykl spotkań pt. „Elfy kontra Krasnoludy” inspirowanych twórczością pisarza i połączonych z czytaniem utworów o tematyce fantastycznej.

W dniach 3 i 11 kwietnia Bibliotekę odwiedziły dzieci z Prywatnego Przedszkola „Planeta dziecka” i Przedszkola nr 7. Na zajęciach dzieci wysłuchały fragmentów poematu „Skarb” autorstwa J. R. R. Tolkiena, by następnie wyruszyć na poszukiwania ukrytego skarbu w głąb Śródziemia. Dzielni wojownicy, podążając za wskazówkami czarodzieja Godulfa (dalekiego krewnego wielkiego Gandalfa), przeszli szlakiem przez podziemne miasto Moria, przechytrzyli mieszkańców Starego Lasu i przeprawili się przez Zaklętą Rzekę. Walczyli z goblinami, pająkami, syrenami, złymi urokami i naturalnie – ze Smokiem. Wyprawa zakończyła się sukcesem.