You are currently viewing Cztery pory roku – wiosna

Cztery pory roku – wiosna

Na drugie spotkanie z cyklu „Cztery pory roku” tym razem o tematyce wiosennej do biblioteki dla dzieci zaproszeni zostali uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 8 z wychowawcami paniami Katarzyną Chwiećko i Katarzyną Madejską.
Spotkanie miało charakter wiedzowo – zabawowy. Na początku bibliotekarz przeczytał opowiadanie „Czy już idzie wiosna” H. Zdzitowieckiej, którym zwrócił uwagę dzieci na zmiany zachodzące w świecie przyrody podczas aktualnej pory roku.
Wypowiedzi dzieci na temat zachodzących zmian w przyrodzie uzupełniane były przez bibliotekarza. Biorąc udział w quizie „Co wiesz o bocianie” oraz odgadując wiosenne zagadki dzieci wykazały się dużą wiedzą. Bezbłędnie nazywały pierwsze zwiastuny wiosny: kwiaty oraz ptaki, które nie tylko przylatują do nas na wiosnę, ale i te, które wraz z odejściem zimy od nas odlatują.