You are currently viewing Imprezy cykliczne w 2014 roku

Imprezy cykliczne w 2014 roku

Imprezy cykliczne:

1. „Angielski w bibliotece” – cykl spotkań multimedialnych (on-line tzw. Fun English) rozwijających znajomość języka angielskiego. Na zajęciach uczestnicy będą rozwiązywać zagadki, tłumaczyć teksty, grać w gry i oglądać filmiki w języku angielskim.
Pierwszy poniedziałek miesiąca, g. 17 , oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

2. „Spotkanie z bajeczką” – w czasie spotkań czytane będą bajki, legendy i wierszyki dla dzieci o różnorodnej tematyce, dostosowanej do okoliczności (np. Światowy Dzień Książki, Rok Oskara Kolberga, Boże Narodzenie itp.)
Drugi poniedziałek miesiąca, g. 15.00, Filia nr 4 (ul. Legionów)

3. „Minutka z bajką” – w czasie spotkań bibliotekarz odwiedza maluchy w Przedszkolu nr 6. Czyta im krótkie bajeczki, opowiadanka oraz rymowanki. Zajęcia uzupełnione są zagadkami i wspólną zabawą.
Drugi wtorek miesiąca, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

4. „Franklinowe popołudnia” – zajęcia czytelniczo-plastyczne, podczas których czytane będą przygody żółwika zapisane w cyklu książeczek o Franklinie. Na zajęciach wykonywane będą również prace plastyczne oraz przprowadzane zabawy ruchowe dla dzieci.
Pierwsza środa miesiąca, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Towarowa)

5. „Film w bibliotece” – seria zajęć nastawionych na edukację medialną i audiowizualną. Punktem wyjścia każdego spotkania jest film, a celem kształcenie w młodych odbiorcach umiejętności poszukiwania, analizowania i syntetyzowania dostępnych treści i informacji. Uczestnicy zajęć wcielą się m.in. w scenarzystów, krytyków filmowych, autorów widmo.
Ostatnia środa miesiąca, g. 17, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

6. „Bajki z koszyka” – spotkania bibliotekarza z chorymi dziećmi przebywającymi w Szpitalu, na których czytane będą krótkie bajki, opowiastki i wierszyki, urozmaicone zagadkami i zabawami. Spotkania odbywają się w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Ostatni czwartek miesiąca, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

7. „Akademia Malucha” – cykl spotkań polegających na nauce przez zabawę. Dla najmłodszych czytelników ulubione bajki, baśnie i wierszyki czytać będą dorośli – Klub Czytających Rodziców. Uzupełnieniem zajęć dla maluchów będą zajęcia plastyczne oraz bezpłatne spotkania (wg potrzeb) z logopedą panią Martą Łękawską z Akademii Logopedycznej LOGOS.
Pierwszy piątek miesiąca, g. 17, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

8. „Mała galeria” – zajęcia plastyczne i zabawy: malowanie, stemplowanie, przecieranie, nakrapianie, rysowanie, kolaże z papieru, iris folding oraz origami. Prace uczestników stworzą wspólną wystawę, którą każdy będzie mógł zobaczyć.
Piątki, godz. 17 , oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

9. „Wierszowane teatrzyki” – prezentacja wierszy znanych autorów dla dzieci z wykorzystaniem lalek, kukiełek i pacynek. Współpraca z ZPO nr 3 oraz Świetlicą środowiskową parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Skarżysku-Kamiennej
Drugi piątek miesiąca, g. 15.00, Filia nr 4 (ul. Legionów)

10. „Baju, baju, baj…” – w ramach integracji i resocjalizacji środowisk, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego i pracownicy biblioteki przygotowywać będą imprezy okolicznościowe, na które zapraszane będą przedszkolaki
Spotkania co dwa miesiące, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Sokola)

11. „Cztery pory roku” – zajęcia dla dzieci raz na kwartał, których motywem przewodnim będą pory roku i książki o nich mówiące. Na zajęcia składać się będą mini konkursy recytatorskie, plastyczne, zajęcia edukacyjne oraz zabawy ruchowe.
Spotkania raz na kwartał, oddz. dziec. Filii nr 2 (ul. Towarowa)

12. Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.
Spotkania raz w miesiącu, moderator w Filii nr 1 (ul. Sokola)