You are currently viewing Ferie 2014 w bibliotece

Ferie 2014 w bibliotece

Ferie w bibliotece: „ZIMA z książką – zimowe rozmaitości”

(od 3 do 16 lutego 2014)

Dla dzieci w oddz. dziec. Filii nr 1 – ul. Sokola 38
przygotowano na ferie następujące imprezy:

„Dookoła świata z Koziołkiem Matołkiem”
Cykl zajęć edukacyjnych, plastycznych oraz literackich dla dzieci, inspirowany przygodami Koziołka Matołka, bohatera książek Kornela Makuszyńskiego, oddz. dziec. Filii nr 1, w godz. 11.00 – 12.00

„Fiknijmy koziołka” – Poniedziałki – 3.02, 10.02.
Pacanów – Stolica Bajki, podróż po Polsce, rysowanie portretu koziołka, matołkowy quiz i zagadki oraz zajęcia literackie.

„Po drugiej stronie tęczy” – Wtorki – 4.02, 11.02.
Japonia – czyli pałeczki, sushi, kaligrafia, origami, manga, anime, karaoke, sudoku i inne ciekawostki. Zajęcia edukacyjno-plastyczne.

„Udajemy Greka” – Środy – 5.02, 12.02.
Uroki Grecji współczesnej i starożytnej, mity i mitologia, sałatka grecka, taniec Greka Zorby i Igrzyska Olimpijskie. Zajęcia edukacyjne z elementami zajęć ruchowych.

„W poszukiwaniu przyjaźni” – Piątki – 7.02, 14.02.
Zajęcia plastyczne. Wykonywanie walentynkowych kartek i gadżetów.

Dla dzieci w oddz. dziec. Filii nr 2 – ul. Towarowa 20
przygotowano na ferie następujące imprezy:

„Razem weselej” – Poniedziałki – 3.02, 10.02 godz. 12.00
Rozwiązywanie rebusów, kalambury, odgadywanie zagadek oraz zajęcia literackie (np. uzupełnianie przysłów).

„Z małej chmurki duży śnieg” – Środa – 5.02 godz. 16.00
Zajęcia edukacyjne i plastyczne z elementami zimowego origami.

„Franklinowe popołudnia” – Środa – 12.02 godz. 16.00
Zajęcia czytelniczo-plastyczne, podczas których czytane będą przygody żółwika zapisane w cyklu książeczek o Franklinie. Na zajęciach wykonywane będą również prace plastyczne oraz przprowadzane zabawy ruchowe dla dzieci.

„Turniej gier planszowych” – Piątki – 7.02, 14.02 godz. 16.00
Zajęcia dla dzieci, gry planszowe i układanie puzzli.

Pozostałe imprezy w miesiącu lutym:

„Zima Muminków”
Konkurs rysunkowy dla dzieci w wieku 6 – 12 lat, którego tematem przewodnim są bohaterowie Kariny Muminków Tove Jannson.
Luty, Filia nr 4 – ul. Legionów 122D

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.
19 lutego, godz. 16:00 – Filia nr 1- ul. Sokola 38.

„Cztery pory roku – zima” – zimowe zwyczaje zwierząt na przetrwanie zimy.
Spotkanie o charakterze edukacyjnym dla klas II SP, które bezpłatnie poprowadzi p. Magdalena Bieńka-Michalik, główny specjalista ds. edukacji ekologicznej w Zespole Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych.
21 lutego godz. 10.00, oddz. dziec. Filii nr 2 – ul. Towarowa 20

Spotkanie edukacyjno-ekologiczne dla uczniów gimnazjów, które bezpłatnie poprowadzi p. Magdalena Bieńka-Michalik, główny specjalista ds. edukacji ekologicznej w Zespole Nadnidziańskich i Świętokrzyskich Parków Krajobrazowych.
21 luty godz. 11.15, Czytelnia w Filii nr 2 – ul. Towarowa 20

Zapraszamy również na imprezy cykliczne w 2014 roku.

Wystawa:

Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika” – wystawa prezentująca życie i twórczość Jarosława Iwaszkiewicza (1894–1980  – 120 rocz. urodzin)
luty – Filia nr 1 – ul. Sokola 38