You are currently viewing Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Z okazji święta bibliotek publicznych, 16 maja 2013 r. filię dla dzieci przy ul. Towarowej 20 odwiedziły przedszkolaki wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Jaworską i p. Beatą Kocia z przedszkola nr 1 im.  W. Chotomskiej.
Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w domu gdzie „mieszka książka”. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się co to jest biblioteka i jak należy stać się jej czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom spodobały się kolorowe, bogato ilustrowane książki, które chętnie oglądały. Aby pokazać dzieciom, że w bibliotece oprócz ciekawych książek można miło i wesoło spędzić czas zorganizowano zabawy w oparciu o wiersze Juliana Tuwima.
Czytano wiersze autora, dzieci odgadywały zagadki związane z przeczytanymi wierszami i same recytowały „Murzynka Bambo”. Dzieci wcielając się w bohaterów wiersza „Rzepka” zabawiły się w mini teatrzyk wyciągając tytułową rzepkę.
Żegnając się obiecały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki.