Czytelnia on-line: Ibuk.pl

• Post category:Wydarzenia

Szanowni Państwo,
wychodząc naprzeciw edukacyjnym potrzebom czytelniczym naszych użytkowników,
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku-Kamiennej przystępuje do testów udostępniania online publikacji naukowych
i popularnonaukowych w formie czytelni on-line – Ibuk.pl.

Ibuk.pl to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. Znajdziemy tutaj elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin wiedzy i nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców. Za wysoką jakość publikacji odpowiada Wydawnictwo Naukowe PWN SA.

Test, do którego przystępuje Biblioteka będzie odbywał się od 15 listopada do 15 grudnia 2012 roku.
Przystąpienie do testów przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną ma na celu zbadanie zainteresowania naszych czytelników taką formą udostępniania pozycji książkowych.

Testowo udostępnione online zostaną publikacje naukowe z różnych dziedzin wiedzy (co przedstawia tabela poniżej), z których będzie można korzystać (po uprzednim zarejestrowaniu się) w dwóch filiach biblioteki :
Filia nr 1 przy ul. Sokolej 38 oraz Filia nr 2 przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku-Kamiennej.

Kategoria Liczba publikacji
SPORT 15
INNE 16
RAZEM: 4327*

*Liczba pozycji może ulec zmianie z racji wprowadzania na bieżąco nowych książek do systemu Ibuk.pl

Istnieje możliwość otrzymania indywidualnego kodu do korzystania z czytelni on-line Ibuk.pl na komputerze domowym.

Informacje praktyczne.
Czytanie książek w Ibuku umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji specjalnych czytników.
Jednocześnie z danej pozycji książkowej może korzystać 5 osób. Co w praktyce oznacza, że bez względu na miejsce korzystania (komputer w czytelni bibliotecznej czy też komputer domowy) w jednym czasie daną książkę może czytać tylko 5 osób.

Możliwości korzystania z systemu Ibuk.pl:

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie http://korpo.ibuk.pl/, w zakładce „dostępne książki” http://korpo.ibuk.pl/katalog_uczelni.php.
Przy udostępnionych pozycjach pojawia się przycisk „czytaj”.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie http://korpo.ibuk.pl/login/. Login i hasło do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece, po uprzednim zarejestrowaniu.

Zachęcamy naszych czytelników do korzystania.