„Świetna książka. Wiele wątków, które się łączą. Subtelna charakterystyka postaci. Polecałam koleżankom”
„Autorka opowiada o sercowych rozterkach bohaterów, o zawiłych historiach ich życia. Z wyczuciem, delikatnością i humorem, które rozgrzewają lepiej niż filiżanka herbaty”
„Książka, która bawi…autorka rysuje ciekawe portrety psychologiczne robiąc do nas oko. Nie ocenia. Ciekawy język. Czyta się z zainteresowaniem”
„Książka pogłębiła moją wiedzę o Irlandii Północnej. Świetnie napisana. Literatura z rzędu łatwych, miłych i przyjemnych”
„Herbaciarnia pod Morwami” to książka, która mnie nie zachwyciła. oprócz uchwycenia klimatu angielskich czy irlandzkich cech osobowości i życia nic mnie nie zainteresowało ; wątki przypominają serialowe wydarzenia”
Druga omawiana na spotkaniu książka to „Bojowa pieśń tygrysicy” Amy Chua, reklamowana jako krytyka współczesnego bezstresowego wychowania dzieci. Po publikacji jej fragmentu w „Wall Street Journal” 340 tys. internautów poleciło go znajomym z Facebooka.
„Książka godna polecenia. Ciekawie przedstawiona chińska metoda wychowania dzieci – nastawiona na sukces. Zmusza do zastanowienia, która z . metod wychowawczych jest lepsza – chińska czy zachodnia?”
„Ładny język, książka zmusza czytelników do oceny wychowania, które stosuje autorka. Mnie irytowała treść – matka mająca bardzo zdolne córki itd… a co z dziećmi, które nie są tak zdolne i nie słuchają rodziców”
„Książka pozwoliła mi bardziej zrozumieć powstanie Azjatyckich Tygrysów aczkolwiek nie aprobuję chińskich metod wychowawczych. Dla mnie interesujące były w tej książce sposoby kreowania liderów”
„Książka pięknie wydana, z ładnymi zdjęciami. Ważna dla mnie była mapa dołączona na końcu bowiem czytając cały czas do niej zaglądałam. Wiele dowiedziałam się o historii Gruzji i podobieństwie Gruzinów i Polaków”
„Ciekawa książka, przybliża pod każdym względem Gruzję. Wspaniała dokumentacja fotograficzna. Po przeczytaniu wniosek, że Polak ma poza Węgrem drugiego bratanka – Gruzina”