World eBook Library w naszej bibliotece

• Post category:Polecamy

World eBook Library to ponad 23 000 audiobooków i około 2 100 000 pełnotekstowych źródeł naukowych. Są to książki i dokumenty elektroniczne w ok. 100 językach (te liczby stale rosną). Publikacji w języku polskim jest ok. 2600 pozycji.

World eBook Library to obecnie ponad 4 miliony użytkowników z 50 różnych krajów.

Baza World eBook Library składa się nie tylko z najistotniejszych oraz najpopularniejszych monografii, podręczników, słowników, encyklopedii, jak również rozmaitych publikacji rządowych. Pochodzą one z największych światowych bibliotek takich jak: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology ( publikacje unikatowe!!!), New York University, Michigan University, Stanford University. Źródła te zostały przetworzone cyfrowo i są w pełni przeszukiwalne. Dodatkowo platforma zaopatrzona jest w słowniki i rozmaite narzędzia dla użytkowników.

• Publikacje na platformie World eBook Library nie zawierają żadnych DRM (Digital Rights Management) i występują w formacie PDF, a pliki Audio w formacie MP3. Pliki kompatybilne są z rozmaitymi urządzeniami: iPod/iPad, czytniki ebooków; komputery stacjonarne oraz laptopy;
  • Raz ściągnięte pliki (eKsiążki / Audiobooki) zostają do dyspozycji użytkownika nawet po wygaśnięciu rocznej prenumeraty wykupionej przez bibliotekę.
  • Wyszukiwanie zaawansowane daje możliwość wyselekcjonowania publikacji o danej tematyce, języku lub w danym formacie (PDF/MP3);

Najpopularniejsze kolekcje tematyczne:

• Classic Literature Collection
  • Economics Publications Collection
  • International Law Library
  • Mathematics Collection
  • Medical Document Collection
  • Sacred Religious Text Collection
  • United Nations Library
  • National Aeronautics and Space Administration

World eBook Library to również następujące kolekcje akademickie (klasyfikacja tematyczna oparta na systemie klasyfikacji Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych):

• Filozofia;
  • Psychologia;