Spotkanie z Andrzejem Mellerem.

17 kwietnia 2012 r. w siedzibie Biblioteki  przy ul. Towarowej odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem – dziennikarzem, reporterem, korespondentem wojennym, a przede wszystkim podróżnikiem. Z wykształcenia jest antropologiem kultury, jak sam mówi – podróżuje dla przygody, zdobycia doświadczenia i pieniędzy, bo podróżowanie jest głównym tematem jego zainteresowań. Specjalizuje się w tematyce blisko i środkowowschodniej. Nie boi się terenów ciężkich, zagrożonych, na których toczą się konflikty czy wojny i co ciekawe: zawsze podróżuje sam, co jest rzadkością, bo – jak sam mówi – wówczas  nie czuje ciężaru odpowiedzialności za innych ludzi z ekipy. Podróżuje od 17 roku życia, przemierzył Syberię, Kaukaz, Indie, Azję i w tej ostatniej się zakochał.

Spotkanie oparte było na relacji z wydarzeń i miejsc opisanych w książce Mellera pt. „Miraż. Trzy lata w Azji”. Przy tej okazji promowana była kolejna jego książka –  „Zenga, zenga czyli szczury zjadły króla Afryki” –  opisująca Libię ogarniętą wojną domową.

„Miraż. Trzy lata w Azji” to pasjonujący zapis trzyletnich wojaży po Azji Andrzeja Mellera – od Gruzji po Sumatrę przez Iran, Afganistan, Pakistan, Birmę, Indie, Wietnam, Laos, Tajlandię. Podczas spotkania Andrzej Meller opowiadał o tym, co przeżył podczas podróży. Opowiadał o wydarzeniach, których był świadkiem m.in. o podróży do Gruzji w 2008 r., gdzie pracował jako korespondent wojenny, o konfliktach etnicznych w Pakistanie, Afganistanie czy zamachach w Indiach.

[scrollGallery id=240 start=1 autoScroll=true thumbsdown=true imagearea=”imgarea”]