Plan imprez na miesiąc marzec 2012

Spotkanie z Zuzanną Celmer – psychologiem, psychoterapeutką i autorką publikacji o tematyce małżeńskiej, społecznej i rodzinnej
7 marca godz. 16.30 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna – ul. Towarowa 20

„Wiersze dla Krzysia” – ogłoszenie konkursu plastycznego na ilustrację do ulubionego wiersza (dla klas III-IV SP).
(Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród oraz dyplomu „Ilustratora wierszy dla dzieci” 25 kwietnia 2012 r.)
8 marca Filia Nr 1 – Oddz. dziec – ul. Sokola 38

„Aparat naukowy książki” – lekcje biblioteczne dla uczniów klas IV szkół podstawowych.
Marzec – Filia Nr 1 – Czytelnia – ul. Sokola 38

Otwarcie wystawy „Praca tylko może dać skrzydła natchnieniu” przybliżającej życie i twórczość Józefa Ignacego Kraszewskiego, bowiem rok 2012 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego. W ramach imprezy otwarcia,  spotkanie z eseistą i autorem filmów dokumentalnych – Adamem Kulikiem oraz pokaz filmu o J. I. Kraszewskim
20 marca godz. 12.00 – Miejskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 25.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Miejskim Centrum Kultury od 20 marca do 12 kwietnia 2012 r.

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki.
13 marca godz. 16:00 – Filia Nr 1 – ul. Sokola 38

IMPREZY CYKLICZNE PRZEZ CAŁY ROK:

„Klub dobrej bajeczki”– zajęcia literackie dla najmłodszych dzieci. Środy g.16°° oddz. dziecięcy
Filia Nr 2 – Towarowa 20.

„Czekoladowe wspomnienia”– cykl zajęć literacko-plastycznych będące połączeniem wieczorów bajek i zajęć plastycznych (czytanie bajek przez rodziców, dziadków, bibliotekarzy oraz rysowanie przez maluchy ilustracji do przeczytanego tekstu). Piątki g. 17°° oddz. dziec. Filia Nr 1 – Sokola 38.

„Bajki z koszyka” (w ramach akcji: ”Cała Polska czyta dzieciom”) – spotkania z dziećmi chorymi na Oddziale dziecięcym Szpitala Miejskiego, na których będą czytane przez bibliotekarza lub rodziców tych dzieci bajki i opowiadania, urozmaicane zagadkami. Ostatni czwartek miesiąca –  pracownik oddz.dziec. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38, obsługujący filię w szpitalu.

„Wycinanki-śpiewanki”– zajęcia plastyczno-muzyczne, uzupełnieniem zajęć plastycznych będą zabawy przy muzyce. Środy g.16°° oddz.dziec. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38

„Bajkoteka malucha”– bibliotekarz odwiedza Przedszkole Nr 6 i podczas tych spotkań czyta przedszkolakom krótkie bajeczki i prezentuje atrakcyjne książeczki. Całość urozmaicana jest zagadkami i zabawami.  Drugi wtorek miesiąca  pracownik oddz.dziec. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38.

„Minutka z bajką”– bibliotekarz odwiedza Przedszkole Nr 1, podczas tych spotkań czyta przedszkolakom bajeczki, czemu towarzyszyć będą zabawy edukacyjne wprowadzające dzieci w świat literatury. Pierwszy poniedziałek miesiąca,  pracownik oddz. dziec. Filia Nr 1 – ul. Towarowa 20.

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania z grupą sympatyków książki. Dokładny termin i miejsce spotkań ustalany będzie z grupą zainteresowanych. Raz w miesiącu. Filia Nr 1 – ul. Sokola 38.